Thenie filozofike

Mjer ai qe ka dashur vetem formen trupin dhe pamjen. Vdekja i’a rremben te gjitha .
Dashuroni shpirtin se do ta rigjeni .

V.Hygo

2 Likes

Me dhimbsen njerezit se sa pak i besojn tvertetes,e sa shum genjeshtres.

1 Like

Miqtë e vërtet janë si Yjet, dallohen vetëm kur është errësirë rreth teje.

2 Likes

Fjeta mes miqve dhe u zgjova mes ujqerve.nuk po kuptoja se ujqerit kishin ngren miqt e mi apo miqt ishin kthyer ne ujqer …

1 Like

Nese je bjonde nuk je brune
.
Nard Ndoka

1 Like