Si mendoni...?

Une mendoj qe mamaja, sepse eshte me e madhe ne moshe.

Nuk ka ligj ne kete vend & ne te gjithe boten,qe perpara ne makine duhet te ulet mami…Po ta shikojme ne nje prizem tjeter,& ta mendojme ashtu si duhet,
"As mami dhe as nusja,nuk kane vend perpara…
Eshte nje gabim kur thone:“Te ulet nusja se i takon,apo te ulet mami se eshte e moshur,(apo moshe e madhe)”

Nuk mund te behet plan se kush ulet para ne makine,thjesht punon truri per momentin & duke punuar truri lind respekti & dashuria per te len mamin apo vjerren para ne makine,& e kunderta,per te len nusen para nga respekti qe i ben mami (vjerra)

Mendoj se me shume duhet llogjika…
Sepse mami apo nusja n.q.s duan te shkojne mire me njera tjetren,apo gjithe familjen thjesht mendohet respekti,por jo hunda perpjete & te kemi nje sjellje si ne kohen e stergjysheve…

Dua te hyj pak ne ceshtjen time familjare.
E thellova kaq shume kete teme sepse une kam vete nuse vellai,por & mami eshte vjerre.
As njehere se kemi menduar qe patjeter mami duhet te ulet perpara…mendoj se kjo eshte gabim.Por dua te them qe jane ulur nje here njera e nje here tjetra,por ky s’ka qen plane i te dyjave,thjesht ka qen nje rastesi.Pavarsisht se me shume eshte ulur para ne makine nusja,nuk mendoj se eshte e gabuar.Por me cfar kuptoj me shume problemin e ka bota qe s’jeton me ne…