Receta, për gocat e forumit

Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

Per nje recete te shijshme duhen:
4 sy te qeshur
4 kofshe pa dhjame mundesisht
4 krahe muskuloz
2 kuti te rrumbullakosura qumeshti
2 arra kokosi
1 tas me gryke te ngushte (Po te jete shume i gjere,mos e merr fare mundimin per te bere kekun lol)
1 banane

PERGATITJA:

Shiko drejt e ne syte e qeshur
Shtriji kofshet dhe pergatit krahet músculos
Tundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit
Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne
siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni
kutite e qumeshtit nderkohe.
Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen sa
me thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit. Lereni
brenda deri sa te lengezohet (rekomandohet mos ta lini gjithe
naten*.)
Keku duhet te jete gati atehere kur babanja te jete zbutur
plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga e
para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.

Kujdes:

Nese perdorni guzhine qe nuk jeni familiar me te, ka shume
rendesi larja e eneve para dhe pas pergatitjes*.mos harroni eshte
per te miren e shendetit tuaj)

Nese keku fryhet jashte mase*me mirre arratisuni nga
qyteti

A ke receta te tjera per te pergatitur? @iv_a

@iv_a recet interessante

1 Like

O koce nuk me vjen brumi me moter kam kater dit se ca ka buka nuk me dele. Mir di gje me tkeqen motra

2 Likes

@Arben_Mullaj ndrysho majan vlla

Ik andej se kam nderuar e shpi me mua mos u tall he vllai vetem

1 Like