KARAKTERI apo BUKURIA

Karakteri te ben nje “kryeveper”.
Bukuria te ben nje “skic”.

(sa e vertete eshte & c’mendim keni)

Mendoj se karakteri esht pjesa me e rendesishme e nje njeriu .pa te cilin bukuria nuk vlen

1 Like

Bukuria eshte vizatim.
Kur ben ne vizatim gabim,merr nje gom dhe e fshin.
Ndersa karakteri eshte i vecante ne ate qe pasqyron,me karakter lind nuk behesh.

arnau

1 Like

Te dyja bashk :joy:

1 Like

Respekt per mendimin tuaj Marsel,por une dua te kundershtoj pak,sepse duhet te ndryshojme mendim.
Karakteri eshte me sy & mendje,eshte brenda gjithe bukuria,qe do rrezatoje shpirtin dhe embelsine e bukurise njerezore.

1 Like

Bukuria ka rendesine e vet, por eshte karakteri ai qe te ben unik.

2 Likes

pak nga t dyja

1 Like