Gjykimet ndaj femres!

Ja vlen ti hedhesh nje sy!

 1. E divorcuar: Ajo nuk mund të mbajë një burrë.
 2. Përdhunuar: Çfarë rroba kishte veshur ajo?!
 3. Martesa pa fëmijë: Ajo është shterpë.
 4. Nuk lind një djalë: është e gjitha faji i saj.
 5. E pasur dhe e pavarur: ajo është një prostitutë.
 6. Një fëmijë i keq: Është e gjitha faji i nënës sepse ajo e prishi atë.
 7. Ajo dëshiron të merret me disa sporte: Ti je vajzë! Është shumë e vështirë për ty, ky nuk është qëllimi juaj në jetë.
 8. Ajo është beqare dhe drejton një makinë: Ne kete menyre ajo do të largoje të gjithë pretendentët e mundshëm.
 9. E pamartuar në moshën 30/40-vjeçare: Ajo është e papërgjegjshme.
 10. E martuar: Bëhet pronë e burrit të saj.
 11. Bashkëshorti mashtrues: është faji i saj, ajo e bëri atë të tillë.
 12. E ve: Ajo vrau burrin e saj për të marrë pronat e tij.
 13. Ri-martesa: Ajo nuk e vajtoi burrin e saj të ndjerë sa duhet.
 14. Abuzimi në familje: Çfarë bëri gruaja?

Pra… kur të mendoni dhe te flisni për të… Dijeni se nuk është me të vërtetë e lehtë të jesh grua në këtë botë. Respektoni Gratë. Ju lutem🙏

2 Likes

Fakti qe e publikon nje femer i bie qe ndihesh e paragjykuar zemra . Mos ja vi re ca flitet lart e posht ti ela jetoje jeten si do ti

Fatkeqesisht ky eshte realiteti. Per cdo gje gjykohet femra.

1 Like

Ku bazohesh ti qe ky qenka realiteti?

Ne jeten e perditshme. Mjafton te shikosh dhe te degjosh se cfare po behet ne ditet e sotme.

Domethen ti bazohesh te llafet lart e posht ?nese bazohesh ne fjal te njerezve jeta jote do te jet nje ferr e dashur .jetoje jeten jetojeee

Paragjykimet & lloji i gjykimit,mendoj se eshte fat i mire i femres apo i mashkullit & hapsira e dikujt qe merret me menaxhimin e fjaleve.Dua te percaktoj qe jeta eshte e jona & e menaxhojme ashtu si duam ne,sepse ne kemi lindur vetem,& jo me gojen e cila flet,apo ushqehet kot.
“Paragjykimi eshte nje qendrim i pabazuar,nje menyre mendimi te ngurte & negative ndaj dikujt & dickaje”
Mendoj se nje prej shkaqeve kryesore,se perse paragjykojme,eshte mungesa e nje informacioni te plote apo besimi ne informacion te gabuar,
Prandaj duke mos e njohur nje individ,apo & duke e njohur ate,perseri do kete paragjykime.
Nga te gjitha keto 14 pika qe lexova,une mund te them qe jam me veten time,jo me 14 pikat,sepse “jeta eshte e imja & e shijoj ashtu si dua une”
Une jam femer por s’ndjej paragjykim ne ate cfar bej,& nqs me paragjykojne dua te them qe fjalet ne njerin vesh futen e nga tjetri dalin.Prandaj shijoheni jeten ashtu si ju vjen,& mos mendoni se cfar thote bota.

2 Likes

E vleresoj shum ate qe ke shkruar . Dhe vleresoj shum menyren e te jetuarit jeten .bravo