C'mendoni per dashurine e tepert qe dhuroni,eshte mire apo keq?

Flasim per c’do lloj dashurie njerezore.

Cdo lloj dashurie eshte e bukur. Mire eshte te dhurojme dashuri aq sa marrim sepse kur dhurojme shume edhe nuk na kthehet me te njejten monedhe perfundojme te lenduar.

Mendoj se dashuria eshte e bukur,eshte si lulja qe i hedhim uje & rritet.Dhe nqs nuk do marrim shume dashuri sa dhurojme,une mendoj se s’duhet ta kursejme,sepse ne jete nuk ecet jek e jek.
Eshte si nje fjale e urte:
“Jep sa me shume dashuri qe ne jete mos te jesh vetem ti”

Ja filloi me lendimet kjo

Patjeter jam dakord qe te japesh dashuri eshte shume e bukur. Por varet edhe se kujt ja dhuron sepse ka njerez qe e vleresojne por ka edhe nga ata qe e marrin per dobesi edhe perfitojne(flas edhe ne shoqeri)

Do i dhuroje dashuri dikujt qe nuk ta kthen me te njejten monedhe?

Hahah po pse gjithmon nje shembull i keq?

Thjeshte po te pyes.

Sa me shume dashuri,me e bukur eshte jeta dhe gjith bota :grin::grin::grin:
Ju dua @Arnau @ELAALE @Elena_Hysa @Eni.Prince

:kiss: @Perla

1 Like
1 Like

Nese je person qe jep dashuri jep edhe kaq nuk ka peshore qe e mat jo me shum jo me pak .

Dmth do ti jepje edhe dikujt qe ty nuk te jep dashuri?

@ELAALE dua te them dicka qe se kam then as nje here,duket egzagjerim ne kete moment.
Nuk duhet te flas une per veten,mendoj se eshte munges respekti,
Po e citoj kaq gjate sepse mora shkas nga ajo qe the me larte.
“TI JEP DASHURi & NQS NUK MERR DASHURI”
Jeta eshte 1,dhe per te jetuar ne harmoni mendoj se jam pozitive,& mendoj qe i kam gjithe njerzit afer vetes time,per ate cfar kam percjell une,por pa ven ne diskutim & persona qe mund te me kene inat,kjo nuk eshte cudi.
Motivi im ne jete eshte:
Jeto,respekto,dashuro jep & nqs nuk merr,apo ndaje me dike tjeter ate vler monetare apo ate buke qe ham,& shume gjera te tjera.Nje dite te gjithe do flem gjume (apo do vdesim)
Ndoshta kjo ndodh nga qe jam shume e ndjeshme si nature,prekem kollaj.
Dhe prandaj mendoj qe te japim apo te percjellim sa me shume dashuri,apo & nje fjale te mire te nxjerim nga goja,pa na e dhene dikush.

@Perla Shkruajte shume bukur. Por pa ta vesh re pyetjen ja bera arnaut nese do i jepte dashuri dikujt qe nuk ja kthen ne te njejten menyre.
Secili ka tipin e tij edhe ashtu e shikon te arsyeshme te sillet. Ti u dhuron te gjithe dashuri une jam tip qe jap aq sa marr. Nese dikujt i dhuroj dashuri edhe shikoj qe nuk ma kthen ne te njejten menyre atehere edhe une ndryshoj.

Edhe arnau eshte si une prandaj shkruajta kaq shume :joy::joy::joy::joy:dhe kaq gjate
mendo sikur e ka shkruajtur gjithe kete dashuri arnau

1 Like

une te tagova ty,por se kisha me ty personalisht e kisha me fjaline “ti jep dashuri dhe nqs nuk merr dashur” po lere se sdua te qesh me se eshte nate :joy::joy::joy::joy: