Cfare po ndodh, dhe a besoni ne keto qe thuhen per cov-19?

A i besoni Ketyre qe thuhen, eshte here e dyte qe shoh te njetin opinon nga 2 njerez te zgjuar.

1 Like

Un jam shum i sigurt qe ky virus esht i krijuar nga laborator i vecant dhe jam i bindur qe numrat jan jo te vertet. E vetmja gje qe shpresoj esht qe kjo gje te ket vlejtur per planetin se me sa po shohim ne umanet po e shkaterrojm

Ka vite qe eksperimentohet me versione te viruseve ne familjen SARS CoV, laboratoret ne wuhan jane financuar pjeserisht nga Fauci dhe Qendra per kontrollin e semundjeve ne amerike, pasi eksperimentimi me krijimin e viruseve u be i jashteligjshem. Cdo shtet ne bote ka departament kerkimi ushtarak per luften biologjike (viruset, infekstionet, toksinat). Kjo PLANdemi, synon te mbuloje krizen financiare shkaktuar nga sistemi bankar privat qe printon para nga hici duke shkaktuar inflacion, zhvleresim te monedhave vendase dhe duke zhytur shtetet ne borxhe qe sdo i paguajne dot kurre (+interes). Ata detyrohen te shesin resurset, pronat dhe te privatizojne ekonomine ndaj atij qe ofron me shume. Bankat jane institucione private me aksionere dhe mund te bejne investime kudo (prona, burse, aksione). Industria farmaceutike eshte industria e 3te me fitimprurese ne planet. Vaksinat e covid permbajne ARN (e cila do modifikoje gjenomen njerezore). Paraja elektronike dhe kontrolli dixhital jane ne doren e teknokrateve dhe atyre qe mund te blejne cdo pajisje per te minuar monedha elektronike (cryptocurrency).

meditoni, lutuni, faluni, ushqehuni mire dhe merruni me aktivitet fizik, shpenzoni kohe ne natyre, degjoni muzike qetesuese, mos u merrni me thashetheme dhe gjera pa vlere, mos e ndosni trupin me ilace, cigare dhe substanca pa jete. Keshtu evolon ADN.

3 Likes

Mendoj se e gjith kjo ka nje synim dhe ai esht shpetimi i ambjentit i cili esht ne gjendje kaotike dhe shpresoj qe ne qenjet njerezore te meditojm per kete fakt te trisht .