Bjondja ne avion

Nje here nje bjonde diku nga nje vend i Europes fiton nje llotari per te shkuar ne New York.
Bjondja kishte nje bilete economy class. Por kur hyn ajo pa qe karriget ne zonen e mbyllur me perde ishin me te medha dhe me te rehatshme se ate te economy class dhe vendos qe te ulet ne nje nga te parat. Duke pare nje gje te tille disa nga stjuardesat me rradhe u perpoqen qe ta largonin bjonden nga ku ishte ulur per ne vendin e saj. Por bjondja nuk pranonte qe nuk pranonte duke thene qe ‘Une kam fituar llotarine dhe do te shkoj ne New York’. Me ne fund nje nga stjuardesat shkon ne kabinen e piloteve dhe shpjegon se si e kishte hallin. Njeri nga kapitenet e pyet se si eshte zonja. Me te degjuar qe ishte bjonde i thote:
-Degjo me lini mua te flas me te pasi gruaja ime eshte bjonde dhe une di se se te merrem vesh me te.
Ai shkon atje pershperit dicka ne veshin e bjondes dhe bjondja menjehere shkon ne vendin e saj. Te habitur te gjithe stjuardesat e pyesin se si kapiteni arriti ta bindte bjonden. Ai pergjigj:
-Shume thjesht: ‘Kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York’.

2 Likes

Dy bjonde bisedojnë:

- Shkojmë në plazh?
- Shkojmë!

Por donin të bënin sikur ishin turiste, dhe njëra i thotë tjetrës:

- Catherine, give me the ball!
Tjetra ia kthen:
- Sure! Kë? Atë me qoftet?

@Albana e para shume e bukur… :rofl::rofl:
Por mos harro qe ketu hape nje diskutim te madh mbi bjondet :crazy_face:

E fort kjo :joy: :joy: :joy:

:joy: :joy: :joy: Vdiqa

ahahhaha @Albana mos u kap shum me ne bjondet .

1 Like