85 arsye perse birra eshte me e mire se femra🤤

b286-374x498

 1. Ti mund ta shijosh nje birre tere muajin.

 2. Njollat e birres pastrohen kollaj.

 3. Nuk te duhet ta qerasesh birren.

 4. Birra gjithmone do te te priste e duruar ne makine.

 5. Birra nuk vonohet kurre.

 6. Birra nuk behet xheloze kur pi nje birre tjeter.

 7. Etiketat e birres mund t’i zhveshesh pa bere sherr.

 8. Kur shkon ne nje bar e di qe gjithmone mund te pish nje birre.

 9. Birres nuk i dhemb kurre koka.

 10. Pasi ke pire nje birre shishja i vlen akoma ca qindarka.

 11. Birra nuk merzitet kurre nqs ti shkon per ta pire me nje birre tjeter ne dore.

 12. Mund te pish me shume se nje birre ne nje nate dhe te mos ndihesh ne faj.

 13. Nje birre gjithmone rreshqet poshte me delikatese.

 14. Ti mund ta ndash nje birre edhe me miqte edhe me armiqte.

 15. Ti e di gjithmone qe je i pari qe e pi ate birre.

 16. Nje birre eshte gjithmone e lagur.

 17. Birra nuk kerkon barazi.

 18. Nje birre nuk i intereson se kur shkon te ajo.

 19. Ti mund te pish nje birre ne publik.

 20. Nuk ke nevoje ta lash birren qe te te shijoje.

 21. Birrat gjithmone shoqerohen nga shume te tjera pas saj.

 22. Birra nuk merzitet nqs ngelet e lagur dhe ti iken.

 23. Pasi pi nje birre nuk ke asnje pergjegjesi tjeter pervecse te hedhesh shishen.

 24. Nje birre nuk kushton me shume se 3000 lek dhe nuk te le kurre te etur.

 25. Kur te mbaron nje birre thjesht e zevendeson me nje tjeter.

 26. Ti kurre nuk gjen etiketa birre ne perden e dushit.

 27. Birra te duket po e njejta edhe ne mengjes.

 28. Birra nuk shqetesohet nqs hyn dikush.

 29. Birra nuk shqetesohet per probleme si psh. Te zgjoje femijet nga gjumi.

 30. Birren nuk e ze ngerci.

 31. Birra nuk ka mama.

 32. Birra nuk ka moral.

 33. Birra nuk cmendet nje here ne muaj.

 34. Birra gjithmone degjon dhe kurre nuk ben llafe.

 35. Etiketat e birres nuk dalin jashte mode nje here ne vit.

 36. Birra nuk ka duar apo kembe te ftohta.

 37. Birra nuk te kerkon legalizim.

 38. Birra nuk eshte kurre mbipeshe.

 39. Nqs nderron birren nuk te duhet te paguash demshperblim.

 40. Birra nuk te harxhon karten e kreditit.

 41. Birra nuk ka avokat.

 42. Birra nuk ka nevoje per shume vend ne dollap.

 43. Birra nuk ankohet se si i jep makines.

 44. Birra nuk ndryshon kurre mendje.

 45. Birra nuk te ngacmon ose te te mundoje shume per ta marre.

 46. Birra nuk te kerkon kurre te ndryshosh kanalin e tv.

 47. Birra nuk te detyron te shkosh per pazar me te.

 48. Birra nuk te thote te kositesh barin.

 49. Birra nuk do te te conte kurre per te pare nje film suedez.

 50. Birra eshte shume e kollajte per ta shtene ne dore.

 51. Birrat e medha dhe te trasha jane me te mira.

 52. Birra nuk te ben kurre lojera.

 53. Birra nuk te thote KURRE jo!

 54. Birra eshte shume kollaj per ta arritur.

 55. Birra nuk te ankohet kurre kur e con diku.

 56. Birra nuk shkon kurre ne tualet me birrat e tjera per te rregulluar makiazhin.

 57. Birra nuk vesh kurre recipeta.

 58. Birra nuk merzitet nqs behet pis.

 59. Birra nuk ankohet per pandjeshmeri.

 60. Birra nuk ta mbaron letren higjienike.

 61. Birra nuk jeton me te emen.

 62. Birra nuk te harxhon fuqite.

 63. Birra nuk e ka problem nqs nuk ke kulture dhe edukate.

 64. Birra nuk bertet ,nuk qan,nuk ankohet.

 65. Birra nuk te shqeteson kur ka ndeshje futbolli.

 66. Nje birre nuk do te te detyronte te shkoje me te ne kishe.

 67. Nje birre e di me mire se nje femer se si shqiptohet fjala karburator.

 68. Nje birre nuk mendon se futbolli eshte sport idiot vetem se djemte peshtyjne .

 69. Nje birre nuk mendon se DOS ka te beje me doze.

 70. Nje birre nuk te gjuan shpulle nqs ti shkon e merr me nje tufe birrash me vete.

 71. Nje birre nuk do insistonte qe ato reklamat idiote me beba jane “te lezetshme”.

 72. Nqs nje birre derdhet ne dhome vjen ere te mire per ca minuta.

 73. Nje birre nuk do te te thoshte kurre manjak seksual.

 74. Nje birre nuk do tu thoshte kurre prinderve per ty.

 75. Nje birre nuk do te te bente namin per gjera te vogla si psh te l**h kapakun e wc hapur.

 76. Nje birre nuk do te te ndalonte kurre te shihje Playboy.

 77. Nje birre nuk do ankohej kurre se rripat e sigurimit ne makine te vrasin.

 78. Nje birre nuk do pinte kurre duhan ne makinen tende.

 79. Nje birre nuk sheh kurre opera.

 80. Nje birre nuk do ankohej kurre kur nuk u bindesh rregullave te natyres.

 81. Nje birre eshte gjithmone gati ne kohe per t’u nisur.

 82. Nje birre nuk vdes per t’i bere komplimenta.

 83. Birra te shijon.

 84. Birra nuk do te te akuzonte kurre per dhunim.

 85. Nje birre nuk do te te detyronte kurre te blije tampona kur shkon ne dyqan.

Dhe une nuk vdes :joy:

Po por a e ben Uren Birra? :joy:
Keshtu qe qepeeee

1 Like

Hahaha e madhe kjo

1 Like

@Ardit Pse ti preferon Birren e?

1 Like

@Anushe ti te ishe mashkull cfar do preferoje

@Ardit :beer: Dihet ajo :joy:

2 Likes

@Anushe un per vete nuk pi alkol jam ne rregull :joy::joy::joy:

1 Like